Inne publikacje


2021-04
Na stronach Australian Maritime Safety Authority (AMSA) dostępna jest publikacja pt. Global maritime distress and safety system (GMDSS) handbook (2018).
Publikację w formie elektronicznej bezpłatnie
można pobrać ze strony AMSA.
Możesz go też otworzyć bezpośrednio z
mojej strony.
2020-05
Jachty śródlądowe i morskie muszą posiadać odpowiednie wyposażenie. Na stronach firmy KEVISPORT znalazłem dwie publikacje zwięźle i przystępnie podsumowujące w jakie środki, wg polskich przepisów, powinien być wyposażony jacht morski oraz jacht śródlądowy. Za zgodą firmy poniżej zamieszczam obydwie publikacje:

Jednostka śródlądowa - minimum wyposażenia

Jacht morski - minimum wyposażenia
2017-09
System AIS (Automatic Identification System) coraz częściej pojawia się także na jachtach. Na stronach The Cruising Club of America można przeczytać ciekawy artykuł wyjaśniający jak działa ten system. Artykuł dostępny jest na stronach klubu (plik PDF) lub możesz go otworzyć bezpośrednio z mojej strony.

Inne ciekawe artykuły publikowane na stronie klubu
2015-11
Prawo drogi dla niektórych może być zupełnie abstrakcyjnym zaganieniem. Jest to może i śmieszne, ale póki takiego delikwenta nie spotkamy na wodzie. Ja miałem taką wątpliwą przyjemność. A jak to się odbyło opisałem w felietonie w miesięczniku Jachting nr 11/2015. Tu możesz go przeczytać.